Clasa Pregătitoare

Stimați părinți  ai copiilor preșcolari, a sosit momentul alegerii viitoarei școli la care vor învăța copiii dvoastra. Este o decizie importantă, care le va trasa drumul prin școala primară, gimnazială, liceu și chiar prin viață.
Vă informăm că,  înscrierea în  clasa pregătitoare, pentru anul școlar 2021-2022, se va desfășura  în perioada 29.03.2021 – 28.04.2021, după următorul program: Luni – joi: 8-18; vineri: 8 – 17.
Completarea cererilor tip de înscriere, de către părinți sau tutorii legali, se poate face on-line sau la sediul Liceului Teologic Penticostal, Baia Mare, Str. Dragoș Vodă, nr. 9.
Vă așteptăm cu drag!

Noutăți despre înscrierea în clasa pregătitoar pentru anul școlar 2021-2022

ORDINUL 3473/10.03.2021 privind aprobarea Metodologiei de înscriere a copiilor în învăţământul primar pentru anul şcolar 2021 – 2022 şi a Calendarului înscrierii

CALENDARUL INSCRIERII IN INVATAMANTUL PRIMAR pentru anul scolar 2021-2022

Acte necesare pentru înscrierea în clasa pregătitoare:
  • Cerere de înscriere (o găsiți la școală, dar și pe www.edu.ro)
  • Copie și original după actul de identitate al părintelui/tutorelui legal;
  • Copie si original al certificatului de naștere al copilului;
  • Copie a documentului care atestă dezvoltarea psihosomatică corespunzatoare pentru parcurgerea clasei pregatitoare (acolo unde este cazul);
  • Alte documente care sa ateste îndeplinirea criteriilor generale si/sau specifice (acolo unde este cazul)

Înscrierile se fac conform calendarului MEN la secretariatul liceului.

Vă așteptăm cu drag!

Locuri rămase libere la clasa pregătitoare

Tabel nominal cu elevii admiși în clasa pregătitoare