Clasa Pregătitoare

Pentru părinții copiilor preșcolari, a sosit momentul alegerii viitoarei școli la care vor învăța copiii lor. Este o decizie importantă, care le va trasa drumul prin școala primară, gimnazială, liceu și chiar prin viață. Deschidem procedura de înscriere a copiilor în clasa pregătitoare, pentru anul școlar 2020-2021, cu „Ziua porților deschise” ce v-a avea loc în data de 09.03.2020, începând cu ora 17.00.

Noutăți despre înscrierea în clasa pregătitoar pentru anul școlar 2020-2021.

Ordinul MEC nr. 3277 din 17 februarie 2020 de inscriere in invatamantul primar 2020-2021 si calendar

Acte necesare pentru înscrierea în clasa pregătitoare:
  • Cerere de înscriere (o găsiți la școală, dar și pe www.edu.ro)
  • Copie și original după actul de identitate al părintelui/tutorelui legal;
  • Copie si original al certificatului de naștere al copilului;
  • Copie a documentului care atestă dezvoltarea psihosomatică corespunzatoare pentru parcurgerea clasei pregatitoare (acolo unde este cazul);
  • Alte documente care sa ateste îndeplinirea criteriilor generale si/sau specifice (acolo unde este cazul)

Înscrierile se fac conform calendarului MEN la secretariatul liceului.

Vă așteptăm cu drag!