Clasa a IX-a

BROȘURA DE ADMITERE 2021-2022

Inscrierea pentru proba de aptitudini: 07-14.06.2021

Probele de aptitudini se vor susține în perioada 15-18.06.2021.

Informații utile pentru elevii admiși la Liceul Teologic Penticostal Baia Mare, care vin să-și confirme locul.

Noutăți legislative în privința examenelor naționale 2021:

Clasa a IX-a, filiera vocațională, profil teologic, specializare teologie penticostală – 1 clasă (24 de locuri)

Inscrierea pentru proba de aptitudini: 07 – 14.06.2021

Probele de aptitudini se vor susține în perioada 15-18.06.2021.

Interviul se va desfășura online, pe platforma ZOOM. Elevii care nu dispun de mijloacele tehnice, pentru a fi prezenți la interviu, se vor adresa școlilor de proveniență. Aceastea, conform legii, vor pune la dispoziția elevilor cele necesare desfășurării interviului. Se pot înscrie la admiterea în clasa a IX-a la liceele teologice penticostale absolvenţi de gimnaziu având minimum media 9 la purtare pentru fiecare clasă din învățământul gimnazial.

Comunicarea rezultatelor – 18.06.2021

Clasa a IX-a, filiera tehnologică, profil servicii, specializare tehnician în activități economice – 1 clasă (24 de locuri)

Repartizarea se face computerizat, conform Metodologiei de organizare și desfășurare a admiterii în învățământul liceal de stat 2021-2022. Depunerea dosarelor de înscriere în clasa a IX-a, specializarea tehnician în activități economice, se face după repartizarea computerizată,  la secretariatul unității.