Ziua Mulțumirii

„Ziua Mulțumirii” este un concurs regional de  creație literară și plastica, înscris în CAERI, poziția 319, ajuns la ediția a VI-a. Anul acesta concursul a fost coordonat de consilierul educativ, prof. Sfara Alexandrina Luminița, colaboratori fiind toți dascălii din școală. Prima etapă – Laudă și închinare – s-a desfășurat în data de 29.11.2018 la Biserica Penticostală „Muntele Sionului” Baia Mare, având ca invitați părinții elevilor din școală, comunitatea oamenilor de afaceri, reprezentanții Comunității Penticostale Regionale a Maramureșului și Sătmarului, reprezentanții Consiliului Local, a Consiliului Județean, a Inspectoratului Școlar Judedețean Maramureș. Etapa a doua – Premierea elevilor și a cadrelor didactice – s-a organizat în data de 4 decembrie 2018 la Biblioteca Judeteană „Petre Dulfu” Baia Mare.